Aromaterapeutické masáže

„Vůně spíš než pohled nebo zvuky strhá struny Vašeho srdce“. (Kipling)

Více informací

Aromapreparát „na míru“

Aroma preparát je příjemným doplňkem k udržení tělesné i duševní harmonie. Může být součástí jakékoli masáže, nebo být namíchán na míru.

Více informací

Aromaterapie

V překladu z řečtiny – péče pomocí vůně, též léčebná a harmonizující metoda užívaná už několik tisíc let. V Aromaterapii se pracuje především s čistými éterickými oleji (silicemi) – prosím neplést si s tzv. vonnými esencemi, kvalitními rostlinnými oleji a hydroláty (květinové vody).

Éterické oleje se získávají destilací nebo lisováním určitých částí rostlin. Jde o proces, díky němuž pak máme v lahvičce hotový poklad – velmi silný koncentrát, se kterým je potřeba zacházet opatrně. V Aromaterapii bychom měli užívat pouze 100% přírodní oleje od certifikovaných výrobců. Všeobecně pak působí na naši tělesnou, emocionální i duševní stránku. Mohou uklidňovat, stimulovat, harmonizovat, odstraňovat duševní a fyzické napětí i pomáhat k usnutí.

Rostlinné oleje a maceráty jsou užívány v péči o pokožku a o celkové zdraví již od nepaměti. Existuje jich nespočet druhů v různých kvalitách. Obecně lze říci, že mají na pokožku promašťující, hydratační a vyživujíci účinky, vždy si tedy vybíráme ten, který je pro nás nejvhodnější. Bioaktivní látky, vitaminy a minerály, obsažené v olejích lisovaných za studena, mají nejen blahodárný vliv na kvalitu a výživu pokožky, ale specifickými účinky pomáhají zlepšit stav celého organizmu. Pronikají do nejhlubších vrstev kůže a jsou ideálními nosiči účinků éterických olejů. Stejně jako u olejů éterických i zde platí, že výrobek musí být od certifikovaného prodejce. Jedině tak máme opravdu záruku, že je 100% přírodní a v doporučeném dávkování jej můžeme užívat bez obav i vnitřně.

Hydroláty 

Aromaterapie jako taková tedy působí hlavně psychoterapeuticky, na nemoci či neduhy nahlíží jako na nerovnováhu energií a léčba esenciálními oleji funguje v souladu s celým tělem, které se snaží samo uzdravit. Nesčetné účinky olejů můžeme využít při masážích, koupelích, inhalacích, také na obklady, při výrobě kosmetických preparátů a v neposlední řadě také provonění prostředí pomocí aromalampy či difuzéru.